Patarimai dėl lauko stovyklavimo palapinės

- 2024-04-02-

Stovyklavimui lauke, žygiams upeliais ir laipiojimu uolomis, taip pat žygiams pėsčiomis dažnai reikia naudotiStovyklavietės palapinės. Stovyklavimo palapinės yra mūsų saugus prieglobstis dykumoje, suteikiantis prieglobstį ir apsaugą įvairiose lauko aplinkose, miškuose, pievose ar prie vandens telkinių. Sukurtos atlaikyti vėją, lietų, dulkes ir drėgmę, lauko palapinės ne tik leidžia patogiau mėgautis laukine gamta, bet ir suteikia prieglobstį tamsiame miške. Turėdami kempingo palapinę galite pasinaudoti šiais pranašumais: patirti stovyklavimo dykumoje džiaugsmą, mėgautis ramybe, kurią supa kalnai nakties tyloje, ir atsigaivinti visiško atsipalaidavimo akimirkomis.

Pokalbiai su draugais palapinėje yra gaivus pokytis nuo darbo mieste ir pokalbių su kolegomis. Be to, iš savo stovyklavietės galite pažvelgti į nuostabų žvaigždėtą dangų, o rami aplinka leidžia atsipalaiduoti be jokių trikdžių. Turėdami daugybę pasirinkimų, labai svarbu atidžiai pasirinkti kempingo palapinę renkantis pirmąją palapinę. Kokybei užtikrinti patartina rinktis gerbiamų palapinių prekių ženklus, tokius kaip ChanHone. „ChanHone“ stovyklavimo palapinės, Kinijos prekės ženklas, besispecializuojantis lauko palapinėse, pasižymi puikia kokybės kontrole ir ilgaamžiškumu. Renkantis palapinę, prekės ženklo kokybė yra pagrindas, o taip pat svarbu pasirinkti palapinės stilių, atitinkantį jūsų poreikius. Priklausomai nuo palapinės funkcinio tipo, ją galima suskirstyti į trijų sezonų palapines, keturių sezonų palapines ir didelio aukščio palapines. Bendram stovyklavimui lauke daugelyje aplinkų pakanka trijų sezonų palapinių arba keturių sezonų palapinių. Pagrindinis skirtumas tarp trijų ir keturių sezonų palapinių yra jų vėdinimas ir atsparumas vėjui. Trijų sezonų palapinės skirtos pavasariui, vasarai ir rudeniui, o keturių sezonų palapinės – šaltai žiemai ir ekstremalioms sąlygoms. Kas 1000 metrų didėjant aukščiui, temperatūra nukrenta maždaug 6 laipsniais Celsijaus. Nebent stovyklaujate ypač karštuose regionuose, patartina turėti trijų sezonųStovyklavietės palapinė. Vėjuotoje stovyklavietėje stovyklautojai taip pat gali rinktis tunelines palapines su puikiu atsparumu vėjui. Tačiau labai svarbu pažymėti, kad nors tunelinėse palapinėse yra daug erdvės ir puikus atsparumas vėjui, jas sudėtingiau statyti ir jos gali būti netinkamos pradedantiesiems. Sprendžiant, su kuo stovyklauti, tai taip pat reiškia, kad reikia nustatyti palapinės dydį.Stovyklavietės palapinė erdvė suprojektuota pagal žmogaus kūno proporcijas. Vidutinis azijiečių pečių plotis yra apie 50 cm, o ūgis - 175 cm. Todėl palapinės erdvė turi būti dvigubai didesnė už pečių plotį ir 40-50 cm aukštesnė už aukštį atsisėdus.

Keletas stovyklavimo principų, kuriuos reikia atsiminti, apima galimybę naudotis netoliese esančiais vandens šaltiniais, pasirinkti plokščią stovyklavietę, apsaugotą nuo vėjo ir užtemdytą nuo saulės, ir vengti pavojų. Stovyklaujant žemame ir vidutiniame aukštyje, įprastas reljefas ir stovyklavimo pritaikymo scenarijai gali būti naudojami kaip nuorodos stovyklautojams: Miško reljefas – renkantis maršrutus, tokius kaip Locke Line, Motuo, Aotai ir Shennongjia, nes kalnuose tamsa anksčiau nei atvirose vietose, stovyklautojams patariama stovyklavietes rinktis iš anksto.

Didžiausias rūpestis stovyklaujant miške yra lietinguoju sezonu, todėl drėgmės prevencijai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Po miegmaišiais ir palapinėmis būtina pakloti drėgmei nepralaidžius įklotus ir plastikinius paklodes, kad išvengtumėte drėgmės ir galimų problemų, tokių kaip egzema ir alergijos. Pievos reljefas – vaikščiodami tokiais maršrutais kaip Vilko bokštas, Wusun senovės kelias, Wugong kalnas ir Haituo kalnas, dauguma stovyklautojų pasirenka stovyklauti minkštose, lygiose pievose, pavyzdžiui, kalnų šlaituose ir kalnų viršūnėse.